آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۲ خرداد ۱۳۹۶

ابراهیم نبوی

رادیو و تلویزیون


استندآپ کمدی، نبوی و گنجی و بهنود و نوری زاده


من بارها استندآپ کمدی برگزار کردم. اولین بار در کانادا سال ۱۳۷۹ یک ساعت و نیم داشتم در مورد مشکلات مطبوعات در ایران بطور جدی و سوزناکی حرف می‌زدم و ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفری که در سالن بودند، می‌خندیدند. بعدها این اتفاق آنقدر تکرار شد که کم کم متوجه شدم نام آن استندآپ کمدی است.
در سال ۱۳۸۴وقتی اکبر گنجی پس از شش سال از زندان آزاد شد و از ایران رفت، در لندن مراسمی با حضور وی توسط دانشگاه سوآس(SOAS ) برگزار شد. در آن مراسم بسیاری از چهره‌های هنرمند و سیاسی اپوزیسیون ایرانی از جمله اکبر گنجی و مسعود بهنود و علیرضا نوری زاده حضور داشتند.
من در آن مراسم گفتم: « من امروز صبح در بروکسل ویزا گرفتم و حالا خدمت شما رسیدم، اصلا آمادگی نداشتم حرف بزنم، فکر کردم همینجوری بیایم و حرفهایی درباره کانت و دکارت را بگویم، دیدم آقای گنجی اینجاست و همین حرف‌ها را می‌گوید، فکر کردم درباره دوران کودکی خودم و خاطراتم با قوام السطنه حرف بزنم، دیدم آقای مسعود بهنود اینجاست و خودش همین حرفها را می‌زند، می‌خواستم همین جوری یک داستان‌هایی را از خودم ببافم و بگویم، دیدم آقای نوری زاده اینجا هست. »
این استندآپ کمدی، ۹ دقیقه و نیم بود که بخش اول آن را می‌بینید و یکی دو روز دیگر بخش دوم آن را در مورد اکبر گنجی و رژیم برایتان خواهم گذاشت….