آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۸ مهر ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


نامه به خودی در خانه حریف!


 

 

 

سرپرست شهرداری رشت با ارسال نامه‌ای به خودش تقاضای یک منزل مسکونی کرد. وی سپس با تقاضای خودش موافقت کرد و این موضوع را به اطلاع خودش رساند. وی سپس در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه نامه به خود در خانه حریف دوتا حساب میشه، این اقدام را تلاشی برای احقاق حقوق افراد زحمت‌کش برشمرد و از بقیه هم خواست تا با ارسال نامه به خودشان به وضعیت خودشان رسیدگی کنند.

 

در این زمینه بلافاصله جمعی از کارگران هپکو با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای به خودشان خواستار پرداخت سریع حقوق خودشان شدند. همچنین وزیر کار با ارسال نامه‌ای به خودش خواستار رسیدگی فوری به وضعیت کارگران شد و سپس از تلاش‌های خودش برای پیگیری موضوع تشکر کرد.

 

کمی بعد وزیر ارتباطات که قبلاً مسئول شنود اطلاعات بود به خبرنگاران گفت “با ضد انقلاب در شبکه‌های مجازی به‌شدت برخورد می‌کنیم”. وی که قبلاً از طریق شنیدن حرف‌های ضد انقلاب با آنها به‌شدت برخورد کرده بود، همانجا با ارسال نامه‌ای به خودش خواستار برخورد شد که فوراً مورد موافقت هر دو طرف قرار گرفت.

 

کمی بعد فرمانده سپاه پاسداران سوریه، عراق، لبنان، یمن و بعضی وقت‌ها ایران، در نامه‌ی تندی که خطاب به خودش نوشته بود خواستار این شد که امریکا ۲۰۰۰ کیلومتر از دور و بر ما عقب‌تر برود. وی در پاسخ به خودش که پرسیده بود “این دو هزار کیلومتر را از کجا حساب کنیم؟” با اجراء فوری همان نامه قبلی موافقت کرد و مراتب را به اطلاع خود رساند.

 

به همین مناسبت علی مطهری که روزهای زوج اصلاح طلب و روزهای فرد اصولگرا و جمعه‌ها کتک می‌خورد، طی نامه‌ای که به خودش نوشت از زندانیان سیاسی خواست تا با ارسال نامه به خودشان، بدون تفهیم اتهام در بازداشت نمانند. وی در پاراف این نامه نوشت: علی جان! هنگامه شهیدی هم تا اعتصاب غذا نکرد تفهیم نشد، تو هم بکن.

نماینده مردم فهیم اصفهان در مجلس نیز اعلام کرد “زن حتی برای شرکت در نماز جمعه نیز به اذن مرد نیاز دارد”. وی وقتی متوجه شد حرف مهمی زده، فوراً با دفتر خود مکاتبه و از خود خواست که برای شرکت همسرش در نماز جمعه اذن دخول بدهد. لازم به ذکر است که وقتی وی وارد دفتر کارش شد نامه خودش هنوز به دست خودش نرسیده بود.