آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۶ بهمن ۱۳۹۶

حمید شریف

طنز روز


امام‌زاده حبیب‌ابن هپی عندینگ


به امید خدا عکس تزئینی است!

 

 

حجه‌الاسلام عباسعلی لاطاری، معاونت ساخت و تولید امام‌زاده سازمان اوقاف و تفریحات اسلامی، اعلام کرد به زودی امام‌زاده جدیدی در شمال تهران افتتاح می‌شود که بهره‌برداری از آن پیشرفت چشم‌گیری در صنعت تولید امام‌زاده خواهد بود. این مقام مسئول در حالی که بشکن می‌زد گفت: امام‌زاده «حبیب ابن هپی عندینگ» بعد از امام‌زاده بیژن دومین آستان مقدسی است که در نام مبارک ایشان از حروف گچپژ استفاده شده و با رویکرد ایرانی-اسلامی به بازار عرضه خواهد شد.

وی اضافه کرد: این امام‌زاده ظرفیت جذب دویست میلیارد تومان نذورات در سال به صورت نقد و چک کارمندی را دارد و علاوه بر آن دارای یک مجموعه تفریحی ورزشی مجهز به تیراندازی، مداحی، شنا، سونا، جکوزی، زعفرانیه و انواع ماساژ سعید اسلامی است. در نام این امام‌زاده با هوشمندی از عبارت «هپی عندینگ» استفاده شده تا ذهن مخاطب خارجی روی این کلمه کلید کرده و به خرید بلیط ترغیب شود. این که عده‌ای مغرض شایعه کرده‌اند که در مجموعه ورزشی این امام‌زاده ماساژ تایلندی داده می‌شود کذب محض است. بِرند ایشان در واقع ترجمه همان «عاقبت به خیری» است که در فرهنگ اسلامی خودمان داریم.

 

متاسفانه در روزهای اخیر شاهد این هستیم که عده‌ای مغرض و تاجزاده با استفاده از وضعیت خر تو خر میهن اسلامی، از کناره‌های زمین قصد نفوذ در باورهای مذهبی مردم را دارند و با انتشار خبر کذب ساخت سونا و جکوزی ۳۰ میلیارد تومانی در یک امامزاده به مقدسات و احمد خاتمی توهین می‌کنند.

معاونت سازمان اوقاف و سرگرمی‌های اسلامی در حالی که ابعاد این قضیه را به کمک چاقو باز می‌کرد گفت: ما صحبتهای منتشر شده در فضای سگ هار را کاملا تکذیب می‌کنیم اگرچه اصل خبر صحت دارد و آن را تایید می‌کنیم! این مسئله پیچیدگی‌های فنی خاص خود را داراست. ممکن است من حرفی را بزنم که عینا از رسانه‌ها و تریبونهای معاند هم شنیده‌اید، من صحبتهای خودم را تایید می‌کنم ولی حتی اگر شما آن را عینا هم کپی پیست کنید، من تکذیب می‌کنم.

این فعال عرصه صنعت امام‌زاده افزود: در اواخر دوره مسئولیت آقای قالیباف در شهرداری، بحثی پیش آمد که مردم به دلیل جوسازی دشمنان، مزاحمت ماهواره‌ها برای نوامیس، فساد مالی دولت، وضعیت اینترنت و مسعود بهنود، دچار نوعی رخوت در باورهای مذهبی خود شده‌اند و باید بودجه‌ای تخصیص داده شود که این باورها به صورت نامحسوس در وقت خواب یا سرخوشی به آنها فرو شود.

بعد از جلسات متعدد به این نتیجه رسیدیم که این امر باید از طریق امام‌زاده‌ها باشد، چون تنها متریال مذهبی‌اند که هنوز پایگاه مردمی خوبی دارند. آقای قالیباف تاکید فراوان داشتند باید امام‌زاده به شکلی طراحی و ساخته شود که هیچ‌کس از در آن ناراضی بیرون نرود. قرار شد لیستی از امام‌زاده‌هایی که پتانسیل این کار را دارند تهیه گردد و نهایتا از بین آنها این امامزاده در منطقه چیذر بیشترین رای را آورد که بعد از تصویب اقدام به ساخت مجموعه تفریحی ورزشی کردیم.

ضمنا قراردادی از طرف تولیت امام‌زاده با شرکت بیمه ابالفضل منعقد شده که این شرکت تمام نذر و نیازهای مردم را تا سقف سیصد میلیارد تومان در سال بیمه می‌کند. با چنین امکانی تمام مراجعین به امام‌زاده اطمینان دارند که حداقل به اندازه پولی که نذر می‌کنند حاجت می‌گیرند. البته در بسیاری از موارد مبلغی که برنده می‌شوند بیشتر از مبلغ بلیط است. از دیگر برنامه‌های مفرّح این امام‌زاده شفا دادن رایگان یک نفر در هفته است که به صورت قرعه‌کشی از بین مراجعین انتخاب می‌شود. در صورتی که در هفته مزبور مریضی بین مراجعین وجود نداشته باشد سهمیه شفا دابل شده و به هفته بعد منتقل می‌گردد.