آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۸ اسفند ۱۳۹۶

حمید شریف

طنز روز


توصیه‌های اداره بهداشت شورای نگهبان به مسافران نوروزی


 

رئیس اداره بهداشت شورای نگهبان همه چیز، طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری شریف پرس خاطر نشان کرد: خوشبختانه یکی از دانشمندان حوزه علمیه قم در زیرزمین بیت خود موفق به کشف حدیثی شد که نشان می‌دهد اول فروردین، سالگرد پهلو گرفتن کشتی حضرت نوح در سواحل بین‌النهرین و پنجم فروردین نیز سالگرد صید شدن ماهی‌ای است که حضرت یونس را قورت داده بود که البته ایشان دو روز بعد یعنی هفتم فروردین آن سال از سردخانه‌ای در شمال فرات آزاد شده و به دامان خانواده باز می‌گردند.

به همین خاطر ما فاصله اول تا هفتم فروردین را که دو مناسبت دینی دارد همراه با مردم عزیزمان جشن می‌گیریم و دیگر نیاز به کشتی گرفتن با این عید باستانی نیست.  اما علیرغم این جشن و شادی، جهت ریدن در عیش مردم عزیزمان برای آنها توصیه‌هایی داریم که رعایت آنها موجب حفظ ارزشها و شادمانی بیشتر می‌شود.

وی افزود: بر خلاف شایعاتی که در فضای مجازی پخش شده است از تمامی مردم غیورمان درخواست می‌کنیم در لحظه تحویل سال نو، کینه‌های خود را دور نریزند. بلکه بعد از بسته‌بندی در کیسه‌های پلاستیکی توزیع شده در درب منازل، به نماینده این شورا تحویل داده و رسید دریافت دارند. کینه‌های جمع‌آوری شده بعد از بازیافت توسط معاونت ساخت و تولید کینه شتری این نهاد، جهت دشمنی با استکبار جهانی استفاده خواهد شد.

نکته مهم دیگر مسئله سلامت جسمی و روحی مسافران عزیز در ایام تعطیل است. در همین راستا از تمامی عزیزان درخواست می‌کنیم در ایام تعطیل از مصرف دین‌های با مارک متفرقه خودداری کنند. در سال گذشته چند دین مختلف با مارک تقلبی  توسط کارشناسان این اداره شناسایی شد که تمامی موارد توزیع شده از کف خیابان جمع‌آوری و معدوم گردید.

این مقام مسئول اضافه کرد: دین انحرافی‌ای که با مارک تابنده در بازار توزیع شده است فاقد پروانه پرداخت وجوهات است و عمل به آن موجب بروز نوعی عارضه مغزی می‌گردد. اشخاص مبتلا به این عارضه دوست دارند با اتوبوس از روی کل کلانتری رد شوند که البته از طریق آرپی‌جی با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

همچنین دین با مارک طاهری موجب ترشح هورمونی در زانو می‌گردد که شخص مبتلا به آن در عرض شش ماه یا به یک بی‌غیرت تمام عیار تبدیل شده یا هر روز در مترو و اتوبوس به مردم تجاوز می‌کند. به همین خاطر از مردم عزیزمان تقاضا داریم مایحتاج دینی خود را در تهران از دفتر این شورا و در شهرستانها از نمایندگی‌های معتبر این نهاد خریداری کنند.

رئیس روابط عمومی این اداره افزود: مصرف موز با مارک لوبر از طرف کارشناسان این اداره بلامانع تشخیص داده شده ولی مسافران محترم هنگام خرید به عبارت «تایید صلاحیت شده در شورای نگهبان» که نشان‌گر اصل بودن موز است دقت کنند. انواع تقلبی موز لوبر باعث گرفتگی مجاری فکری و سفت شدن اندیشه می‌شود. البته استفاده از این موز همراه با کت شلوار خاردار در مهمانی‌ها ممنوع می‌باشد.

همچنین ماهی قرمز با مارک بی‌ناموس فاقد صلاحیت لازم برای حضور در سفره هفت سین شناخته شده و خرید آن ممنوع است. وی اضافه کرد: متاسفانه ماهی‌های قرمز با مارک بی‌ناموس که در دریای چین تولید می‌شوند علاقه زیادی به فندق و پسته دارند و موارد متعددی شاهد این بوده‌ایم که شبانه ظرف آجیل را خالی کرده و باعث آبرو ریزی برای نظام اسلامی شده‌اند.

این مقام مسئول در پایان ضمن آرزوی سلامت برای مسافرین اضافه کرد: مردم عزیزمان، قبل از مسافرت با هواپیما حتما از شخصیت خلبان پرواز مطمئن شوند. در سال گذشته شاهد شش مورد سقوط هواپیما بوده‌ایم که تمامی آنها بدون استثنا خطای شخصی خلبان بوده است. به عنوان مثال در پرواز یاسوج بعد از باز شدن جعبه سیاه، متوجه شدیم که خلبان طی یک خطای فاحش شخصی به استخدام یک مدیر بی‌شعور در آمده بوده که همین سهل‌انگاری فاجعه آفرید. همین‌جا من از خلبانان عزیز هم خواهش می‌کنم هر جایی و زیر دست هرکسی مشغول به کار نشوند! در غیر این صورت از طرف این شورا در آسمان با آنها برخورد خواهد شد.