آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۱ اسفند ۱۳۹۶

سپیده عبدی

طنز روز


فرهیختگان مجازی | شصت| امام‌جمعه محبوب “ضدانقلاب”


 

 

استعفای احمد جنتی از امامت جمعه در شرایطی اعلام شد که احمد علم الهدی به شدت تلاش می کرد ثابت کند که می تواند جای او را برای “ضدانقلاب” پر کند. در مطلب امروز، بعضی از معروف ترین جملات قصار احمد علم الهدی در فضای مجازی را مرور می کنیم.

 

– “حادثه‌ای که اخیراً در برج میلاد تهران اتفاق افتاد [رقصیدن دختربچه ها] یک برنامه‌ریزی حساب‌شده از سوی دشمن بود… با رقص یک عده نوجوان و دختر جوان نشان دادند که الگوی جامعه حضرت زهرا نیست بلکه سوفیا لورن است… دختران نوجوان و جوانی که دقیقاً نقطه تحریک بودند، وقیح‌ترین حرکات را انجام دادند.” (۱۸ اسفند ۹۶)

 

– “نص صریح آیه ۱۲۰ سوره توبه می گوید راهپیمایی ۲۲ بهمن بالاترین عبادت است.” (۲۰ بهمن ۹۶)

 

– “فرهنگ ساپورت پوشی زنان و دختران بی‌حجاب موجب شده تا در اقتصاد مشکل پیدا کنیم.” (۱۷ مرداد ۹۳)

 

– “مقابل ساپورت‌پوشی… منطق و استدلال جواب نمی‌دهد بلکه جریان عملیاتی قوی می‌خواهد.” (۱۶ مهر ۹۵)

 

– “چطور در کنار خیابان از جلوی اندام نابکار و کثافت بار یک زن بدحجاب و بی حجاب می گذرید و حاضر به اعتراض نیستید؟ این عنصر بدحجاب با قیافه نکبت بارش به همه اصول دین و ارزش های انقلاب دهن کجی می کند.”  (۳۱ مرداد ۹۱)

 

– “دختران و زنان بدحجاب خاکریز دشمن و سربازِ پیاده‌نظام آمریکا هستند.” (۳۱ اردیبهشت ۸۹)

 

 

– “شما جوانان و مومنان انقلابی هستید که باید با این بی‌حجابی‌ها مبارزه کنید زیرا پلیس به تنهایی نمی‌تواند جلوی بی‌حجابی در شهر را بگیرد.” (۲۱ تیر ۹۵)

 

– “[صعود تیم فوتبال به جام جهانی] جشنش مال نظام است. از یک طرف خاص می آیند این پیروزی اسلام را مصادره کنند… بابا! اسلام پیروز شد. در مساله صعود به جام جهانی نظام پیروز شد. شما توی خیابان های می آیید این پیروزی اسلام را مصادره می کنید.” (۱ تیر ۹۲)

 

– “اگر بنا شد در کنار اجرای برنامه ورزش قهرمانی یک عده دختر  پس جمع بشوند، یک عده دختر و زن هیجان پیدا کنند، کف بزنند، سوت بزنند و به هوا بپرند، این می شود ابتذال.” (۱۶ تیر ۹۵)

 

– “تو کنسرت می‌خواهی، مشهدی نباش، برو یک شهر دیگر زندگی کن.” (۲۷ مرداد ۹۵)

 

– “در این مملکت کنسرت ابتذال است، در هر نقطه ای اجرا بشود.” (۱۶ تیر ۹۵)

 

– “وقتی در کلاس درس دانشگاه، پسری کنار دختری بنشیند و بوی عطر دختر در بینی پسر بیچید، معلم چگونه می‌تواند از این دو جوان انسان بسازد. بی‌حجابی آپارتاید جنسی است.” (۱۷ ارديبهشت ۹۵)

 

– “من یک دانشگاه‌ساز در این مملکت هستم… من ۲۳ سال موفق ترین دانشگاه های کشور را مدیریت کردم.” (۱۶ ارديبهشت ۹۵)

 

– “میرزا تقی خان امیر کبیر یکی از افرادی بود که باعث ایجاد تفکر سکولاریسم در کشور ما شد با ایجاد و تاسیس مدرسه دارالفنون… انگلستان دانشگاه را برای مقابله با حوزه ایجاد کرد.” (۲۹ آذر ۹۲)

 

– “یکی از مصادیق هرزرفتن استعدادها به علت عدم نظام‌مندی، آقای شجریان است… اگر استعدادها را در مسیر نوکری امام‌ حسین قرار ندهیم تبدیل به ابزار کفر می‌شوند.” (۱۵ شهريور ۹۶)

 

– “شما بروید زنای محصنه بکنید، عرق بخورید و انواع فسق و فجور را بکنید بعد هم توبه کنید، خدا شمارا می‌بخشد اما این گناهی که شما در حال ارتکاب آن هستید [ائتلاف نکردن در انتخابات] که ممکن است سرنوشت اسلام و مسلمین در دست غیر بیفتد حتی اگر تا روز قیامت انواع عبادت‌ها را انجام دهید، جهنمی مسلم هستید.” (۱۹ اسفند ۹۶)

 

– “اگر مرغ در دسترس نیست… مشهدی‌ها مگر اشکنه پیاز داغ را یادتان رفته و آن زندگی را فراموش کرده‌اید؟” (۶ مرداد ۹۱) [زمان احمدی نژاد که علم الهدی هنوز دلواپس معیشت مردم نبود.]

 

– “زبان انگلیسی، زبان علم نیست؛ زبان جهل و کلک است. زبان سیاست بازی و به هم زدن علم است… هیچ مجمع علمی ترجمه‌های انگلیسی را به عنوان مرجع علمی قبول ندارد. ” (۱۶ ارديبهشت ۹۵)

 

– “از آن جایی که مقام رهبری امام است، ائمه جمعه هر شهر امام‌زاده زنده آن شهر است و بقعه و بارگاه هم همان دستگاه نماز جمعه است، بنابراین شما باید از امام جمعه شهرتان محافظت کنید… مردم نباید بی در و دروازه امام جمعه را نقد کنند.” (۲۱ آبان ۹۴)