آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۴ اسفند ۱۳۹۶

سپیده عبدی

طنز روز


فرهیختگان مجازی | پنجاه‌ونُه| ۱۴ تکنیک “کشتی‌نگرفتن” با اسرائیل


 

 

 

 

 

اعلام استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی در اعتراض به اجبار کشتی گیران ایرانی برای باختن، از داغ‌ترین موضوعات فضای مجازی در هفته پیش بود. با توجه به دفاع گروهی از #فرهیختگان_مجازی از ادامه سیاست‌های “نظام” در مورد کشتی نگرفتن با اسرائیلی‌ها، در مطلب امروز ۱۴ راه‌کارها برای اجرای کامل این سیاست‌ها عرضه می‌شوند.

 

– اختفا: در این تکنیک کشتی گیر ما برای مسابقه ندادن با کشتی گیر اسرائیلی توی اتاق هتلش قایم می‌شود و این قدر بیرون نمی‌یاید تا مسابقات تمام شود.

– دوپینگ: مطابق این روش، مسئولان از کشتی گیری که قرعه اش به اسرائیل خورده می‌خواهند “دوپینگ گل درشت” کند. بعد، مسئولان مسابقات او را محرم می کنند و به جای نظام، کشتی گیر ضایع می‌شود.

– ضرب دیدگی: می شود به کشتی‌گیرها یاد بدهیم قبل از رویارویی با اسرائیل جوری ضرب ببینند که مسابقه ندهند. البته اگر مسئولان غربی باور نکردند، بچه ها می‌توانند خودشان را توی خیابان جلوی ماشین بیندازند تا دشمنان باور کنند.

– فتیله پیچ مصلحتی: اگر قرار شد عضو تیم ما با حریف صهیونیست رو به رو شود، در مسابقه قبلی‌اش اجازه می دهد تا حریف او را هرچقدر خواست فتیله پیچ کند. نتیجتا با باخت سنگین کشتی گیر گردن‌کلفت ایرانی به حریف ریقوی خارجی، دل مسئولان نظام شاد می شود.

– دل‌پیچه مصلحتی: در این راهکار، کشتی گیر قبل از مسابقه دچار دل‌پیچه می شود تا با حریف اسرائیلی مسابقه ندهد. در صورت باورنکردن مدیران فدراسیون جهانی، مسئولان تیم  یک کاری می‌کنند تا کشتی گیرمان واقعا اسهال بگیرد تا از این طریق چارچوب‌های نظام حفظ شود.

– تظاهر به خجستگی: ورزشکار ایرانی مجاز است قبل از مسابقه با اسرائیل صدای کلاغ در بیاورد تا توسط ماموران وحشت‌زده به بیرون سالن هدایت شود.

– تفاوت فرهنگی: در صورت لزوم کشتی گیر هموطن می‌تواند به شوخی دستی با مسئول برگزاری مسابقات بپردازد تا کمیته انضباطی او را از ادامه مسابقات محروم کند. بعدها فدراسیون کشتی می تواند توضیح بدهد که کشتی‌گیر ما به علت تفاوت فرهنگی نمی‌دانسته خارجی‌ها از این کارها ناراحت می‌شوند.

– استعانت از بیت المال: در این روش با تخصیص بودجه از صندوق ذخیره ارزی، به مسئولان فدراسیون جهانی کمک می‌کنیم تا سیاست های اصولی نظام در مورد اسرائیل را بهتر درک کنند. در صورتی که آبروریزی شد، از محل همان صندوق به رسانه های خارجی پول می‌دهیم تا صدایش را در نیاورند.

– “محو” حریف اسرائیلی: با توجه به حضور هسته های وفادار به انقلاب اسلامی در اقصا نقاط جهان، می‌شود از یک هسته مناسب خواست کشتی‌گیر اسرائیل را نابود کند. در صورتی که ارتباط این موضوع با نظام کشف شود، فوقش استکبار مقداری از دارایی‌های ما را مسدود می کند که اهمیتی ندارد.

– نفی “روزه شک دار”: در شرایطی که در وزن خاصی کشتی گیر اسرائیلی حضور داشته باشد، قابل تصور است به کشتی گیرمان بگوییم برای اجتناب از روزه شک دار از همان مسابقه اول‌ ببازد.

– غیبت در اوزان مشکوک: مسئولان می‌توانند از قبل، وزن‌هایی که در آنها کشتی گیر اسرائیلی هست را شناسایی کنند، با این رویکرد که اساسا چه کاری است نظام در آن اوزان کشتی گیر بفرستد تا بعدا شر شود؟

– ترک مکان شبهه‌دار: در صورت تردید جدی در رعایت خط قرمزهای نظام، کشتی گیر ما این امکان را دارد که به‌سرعت کشور محل برگزاری مسابقات را ترک کند و عزتمندانه به میهن برگردد.

– ترک ورزش شبهه دار: اگر صهیونیسم بین الملل تمام تمهیدات پیشنهادی برای فرار از رویارویی با اسرائیل را کشف وخنثی کند، فوقِ فوقِ فوقش کشتی‌گیر ما می‌تواند با این ورزش خداحافظی کند تا خدشه ای به ارزش های اصولی‌مان وارد نشود.

– تعطیلی کشتی: در صورت ادامه بیش از حد توطئه های فدراسیون جهانی کشتی، می‌شود با استفاده از حکم حکومتی کلا این ورزش را تعطیل کرد تا تکلیف تحرکات دشمن برای همیشه یکسره شود.