آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۲ اسفند ۱۳۹۶

شراگیم زند

طنز روز


یک دیدار غیر ممکن!


 

خبر دیدار قریب الوقوع «ترامپ» و «کیم جونگ اون» به قدری ناگهانی و تکان دهنده بود که از زمان شنیدنش تا الان میلیونها نفر میلیاردها بار در گوگل سرچ کرده اند که آیا میشود دروغ اول آوریل را اواسط ماه مارس گفت یا خیر… برای یک کاربر ایرانی تصور کردن معظم له و ترامپ در حال معانقه با یکدیگر به مراتب راحت تر از تصور رهبران آمریکا و کره شمالی در کنار یکدیگر و در حال گفتگوست. علتش هم این است که این دو بزرگوار از فاز دشمنی سیاسی گذر کرده و دشمنی شان دیگر جنبه پدرکشتگی و خصومت شخصی پیدا کرده بود. نشان به آن نشان که ترامپ کیم جونگ اون را رهبر کوتوله چاق خوانده بود و آن رهبر کوتوله چاق هم ترامپ را احمق کله هویجی می‌نامید. این سطح از دشمنی در تاریخ سیاست جهان از زمان مادها به این سو بی سابقه بوده و حالا بعد از همه آن حرف و حدیثها این دو اعلام کرده اند که می‌خواهند با هم ملاقات و گفتگو کنند! آدم واقعا دیگر به چه چیزی در این دنیا می‌تواند اعتماد کند؟

به هر حال مساله به قدری اهمیت داشت که ما به تعجب و تحیر بسنده نکرده و دست به دامن ناظران آگاه شدیم که چطور شد که اینطور شد و به کجا می‌رویم و اینجا کجاست و کلا ما کیستیم؟

برخی از ناظران معتقدند که اینها نشانه های آخر الزمان است که در کتب مربوط به «عجایب آخر الزمان» به آن اشاره شده است و بعضی دیگر هم مدعی هستند که موفق شده اند ردپایی از پیش بینی این دیدار آخر الزمانی را در دستنوشته های رمزآلود نوسترآداموس پیدا نمایند و نهایتا دو سه ماه بعد از این دیدار دنیا تمام خواهد شد.

برخی دیگر از ناظران که اعتقادی به متافیزیک و مباحث آخر الزمانی ندارند یک احتمال دیگری را مطرح می‌کنند. اینها معتقدند که با توجه به فعال شدن کارزار انتخاباتی ترامپ برای دور دوم ریاست جمهوری آمریکا، هدف ترامپ از قبول درخواست ملاقات با رهبر کره شمالی کتک زدن او در برابر دوربینهای تلویزیونی و جلب فالوئر یا همان رای دهنده بیشتر است. از آنجا که دونالد ترامپ در زمینه اجرای فنون کشتی کج هم تبحر دارد این احتمال چندان دور از ذهن نیست و ممکن است که برنامه ریزی برای این دیدار، یک نقشه حساب شده از طرف تیم تبلیغاتی ترامپ باشد. تصور کنید به محض وارد شدن رهبر کره شمالی به محل ملاقات، ترامپ در برابر خبرنگاران و دوربینهای تلویزیونی با یک پرش بلند از روی میز به روی او پریده و چند فن سنگین و زیبای کشنی کج را روی او پیاده نماید. بدون شک اجرای چنین نمایشی از ترامپ نزد هوادارانش یک بت و ابر قهرمان می‌سازد.
گفته می‌شود که ایده اولیه برای چنین کاری برای جذب فالوئر (رای دهنده) را ترامپ از دو کاربر سرشناس دنیای مجازی ایرانی یعنی وحید خزائی و داوود هزینه گرفته است.

در مورد این دیدار یک احتمال دیگر هم وجود دارد… تا امروز «کیم جونگ اون» دیوانه ترین و غیرمعاشرتی ترین رهبر در جهان شناخته می‌شد اما در صورتی که این دیدار میسر شود این عنوان به مقام معظم رهبری ما خواهد رسید. برخی ناظران این احتمال را مطرح می‌کنند که ترتیب دهندگان این دیدار قصد ضربه زدن به مقام عظمای ولایت ما را داشته اند و خواسته اند این پیام را به افکار عمومی دنیا برسانند که حتی رهبر نیمه دیوانه کره شمالی هم حاضر شد با دشمن خونی خود یعنی ترامپ دیدار و مذاکره نماید اما رهبر جمهوری اسلامی هنوز به این درجه از بلوغ سیاسی نرسیده است که آماده گفتگو و مذاکره رو در رو با کسانی باشد که آنها را دشمن می‌داند.
ما پیشاپیش این اقدام ددمنشانه و معظم له خراب کن را محکوم کرده و اخطار می‌دهیم که اگر بخواهند اینگونه تصویر معظم له ما را در دنیا مخدوش کنند، مقام معظم رهبری انقلابی عمل خواهد کرد و نتانیاهو را در تل آویو در آغوش خواهد کشید و با این کار مشت محکمی بر دهان ترامپ و کیم جونگ اون نامرد و کل دنیا خواهد نواخت.
و مکروا و مکر معظم له و معظم له خیر الماکرین.