آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۲ فروردین ۱۳۹۷

شراگیم زند

طنز روز


از شومبول مجسمه تا پستان گرگ!


 

 

 

سر و صدایی که این روزها به خاطر سانسور پستانهای گرگ ماده – منقوش بر روی پرچم باشگاه آ.ث.رم – در صدا و سیما، به راه افتاده است ما را بر آن داشت که تعطیلات خود را نیمه کاره رها کرده و به سنگر خود بازگشته و برای خنثی سازی توطئه دشمن در این مورد شفاف سازی نمائیم.

فارغ از پروپکانی دشمنان نظام، اگر از منظر یک ناظر بی‌طرف به قضیه نگاه کنیم مساله‌ی سانسور پستان نه تنها چیز عجیبی نیست بلکه خیلی هم لازم است. حتی در خود غرب هم بسیاری از رسانه‌ها هنوز نوک پستان زنان را نشان نمی‌دهند و روی آن ستاره‌ای، ضربدری، آباژوری چیزی می‌گذارند. به هر حال پستان پستان است و انسان و حیوان ندارد. کسانی که این روزها پستان شطرنجی شده ماده گرگ مذکور را کرده‌اند علم عثمان بیایند به یک سوال ساده جواب بدهند که آیا نمایش آلت تناسلی حیوانات را در یک رسانه درست می‌دانند؟ یعنی تلویزیون بیاید بلانسبت آلت خر را هم نشان بدهد؟ چون مال حیوان است ایرادی ندارد؟ دیگر اینطور سنگ روی سنگ بند می‌شود؟

فارغ از این برهان قاطع که لزوم سانسور پستان گرگ را ثابت می‌نماید می‌شود از منظر دیگری و با این پیشفرض که دید زدن پستان حیوانات هیچ عیب و ایرادی ندارد هم به این مساله پرداخت. کسانی که به صداوسیما خرده می‌گیرند قریب به اتفاق از پروژه‌های پیچیده دشمنان انقلاب برای نفوذ و حیازدایی بی‌خبرند.

همین چند وقت پیش بود که دشمنان نظام زمانی که رئیس جمهور محترم کشورمان قصد بازدید از یک موزه در کشور ایتالیا را داشتند جوری برنامه‌ریزی کرده بودند تا تمامی مجسمه‌های حاوی شومبول و پستان در مسیر و در معرض دید ایشان قرار بگیرد و ایشان را حیازدایی نمایند که با لطف خدا و هوشیاری ایشان آن زمان این توطئه خنثی شد و شرط بازدید ایشان از موزه پوشاندن مجسمه‌های برهنه عنوان گردید.

حالا دشمن که از تحریک کردن سران نظام قطع امید کرده، با فوکوس بر روی رسانه ملی که اصلی‌ترین رسانه نیروهای مومن و انقلابی‌ست جامعه ارزشی ما را هدف گرفته و سعی در تحریک این بخش از جامعه دارد. برای این کار هم برای عبور از سد ممیزین هوشیار صداوسیما، از پستان گاو و بز و سگ و گرگ شروع کرده است تا بتواند پروژه حیازدایی خود را در مستحکم ترین پایگاه نظام یعنی صدا و سیما پیش ببرد.

البته این پروژه که به پروژه «نفوذ پستانی» نیز معروف است جدید نیست و سالیان سال است دشمن سعی دارد جامعه ایران را «پستانیزه» کند. اگر یادتان باشد زمانی که قرار شده بود به جای واژه محرک پستان از کلمه «عضو شیردهی» استفاده شود همین‌ها که امروز پوشاندن پستان گرگ را کرده‌اند علم عثمان، داد و قال راه انداختند که همان «پستان» بهتر است.

کمی که عقب تر برویم باز هم رد پای دشمن در پستانیزه کردن جامعه و به‌خصوص کودکان مشهود است. در دهه شصت کارتونی پخش می‌شد به نام پسر شجاع که شخصیت به اصطلاح دکتر این کارتون در واقع یک بز بود که دو غده و برآمدگی عجیب و شبه پستانی درست زیر گردنش داشت.  بر اثر سهل انگاری و بی توجهی مسئولین در آن زمان، این دو برجستگی سالها به عنوان غده زیر گردن، از رسانه ملی کشورمان پخش و ذهن مخاطب کودک و بعضا بزرگسال آن کارتون به صورت ناخواگاه «پستانایز» شد. شایان ذکر است که آن زمان برای اینکه تصویر این دو قلمبه‌گی شک ممیزان صدا و سیما را برنیانگیزد آن دو برجستگی از روی سینه، به زیر گلو تغییر مکان داده بود!

بعدها  دشمن پا را فراتر گذاشت و با نفوذ در یک آگهی تبلیغاتی مربوط به شرکت بستنی میهن، گاو ماده بزک کرده‌ای را نشان داد که با پستان‌های عریان، گوساله‌ی خود را با لحنی اغواگرانه دعوت به مکیدن و شیرخوردن می‌کرد.

اما حالا مسئولین هوشیارتر شده‌اند و موفق شدند تلاش دشمن را که این بار قصد داشت چندین پستان را در قالب نماد تیم آ.ث.رم  به‌طور همزمان در چشمان مخاطبین میلیونی صدا و سیما فرو نماید ناکام بگذارند.

فهم این مساله که گرگی که به بچه‌های انسان شیر می‌دهد در واقع گرگ نیست بلکه زنی‌ست در لباس گرگ که پستان‌های خود را از زیر پوشش گرگ بیرون انداخته چندان سخت نیست که خوشبختانه ممیزین ما با تجسمی عالی و به موقع این مساله را تشخیص داده و اقدام به شطرنجی کردن پستانها نمودند. البته حتی اگر واقعا هم پستانها متعلق به یک گرگ بود باز هم پستان پستان است و دشمن هرگز نخواهد توانست با فریب و نیرنگ تصاویر آن را از تلویزیون نظام مقدس جمهوری اسلامی پخش نماید.