آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

شراگیم زند

طنز روز


براهین منطقی و ظریف!


 

 

 

من نمی‌دانم این چه داستانی‌ست که هر بار ظریف می‌رود خارج و می‌خواهد مصاحبه مطبوعاتی کند چهار تا خبرنگار انگل و فیک نیوزی به جای اینکه سوالهای درست و حسابی مطرح کنند، هی بحث حجاب اجباری و زندانیان عقیدتی و سیاسی را پیش می‌کشند. باز خدا اموات احمدی نژاد را بیامرزد که سالها پیش با اعلام اینکه در ایران همجنسگرا نداریم آب پاکی را ریخت روی دست همه وگرنه ظریف مجبور بود در مورد همجنسگراها هم در کنفرانس‌های مطبوعاتی  جواب پس بدهد.

به هر حال این بنده خدا ظریف هر بار که می‌رود مصاحبه مطبوعاتی کند همین آش است و همین کاسه و دیگر زبانش مو درآورد انقدر تکرار کرد که ما در ایران کسی را به خاطر داشتن عقیده و یا مذهب تحت پیگرد قرار نمی‌دهیم. و واقعا هم درست و دقیق می‌گوید. به هر حال تا وقتی که طرف عقیده‌ای دارد و این عقیده توی کله‌ی خودش است و در مورد آن با کسی صحبت نکرده و یا به نحوی آن را بروز نداده است، نظام ما با «سعه صدر» و «بزرگ‌منشی» او را تحمل کرده و مشکلی برای او به وجود نمی‌آورد.

حالا شاید برخی افراد بگویند وقتی اصلا عقیده‌ای بیان نشده است نظام چطور می‌تواند بفهمد که توی مغز افراد چنان عقایدی هست یا نیست که حالا بخواهد برخورد بکند یا نکند؟

این عزیزان به قول فرمایش رهبر فرزانه انقلاب هنوز «دیکتاتور» ندیده‌اند که بدانند در برخی حکومت‌های دیکتاتوری مواردی بوده که شخص عقایدی در ذهن داشته و آن را هم بیان نکرده است اما چون به اندازه کافی «پوکرفیس» نبوده، دیکتاتور از روی حالت چهره آن فرد شک کرده و پی به عقاید او برده و او را مورد اذیت وآزار و تعقیب قرار داده است. خوشبختانه در نظام اسلامی ما چنین مواردی اصلا وجود ندارد و یا اگر هم باشد بسیار کم است.

هرچه که هست جمهوری اسلامی کسی را به صرف داشتن عقیده و یا مذهب زندانی نمی‌کند… به خاطر مخفی نکردن و یا در بعضی مواقع انکار نکردن عقیده و مذهب است که شخص مجازات می‌شود، یا حتی بدتر به خاطرصحبت کردن در مورد عقیده، نوشتن در مورد آن، برگزاری مراسم جمعی، عبادتهای دورهمی، جلسات خانگی و مانند آن است که خب برای صاحبان عقاید انحرافی کارهایی به شدت مجرمانه هستند و طبیعی‌ست که باید با مجرم برخورد شود.

در مورد حجاب هم همانطور که بارها جناب ظریف فرموده‌اند حجاب فرهنگ مردم ایران است. حتی گفته شده است که آن بخش از کتیبه کوروش که مخدوش شده و نوشته‌هایش قابل بازخوانی نیست به مبحث حجاب اختصاص داشته و جمله معروف “یا روسری یا توسری” در اصل از آنجا آمده است.

این فرهنگ به قدری در خون و گوشت و استخوان مردم ایران ریشه دارد که قبل از انقلاب با وجود آزادی حجاب اگر زنی بدون حجاب در جامعه دیده می‌شد اصلا قابل باور نبود و او را فردی بی‌فرهنگ و البته بی‌شعور می‌دانستند که از فرهنگ اصیل ایرانی بی‌بهره است چرا که ایرانیان اصیل و شناسنامه دار همه چادری بودند. خوشبختانه حکومت چهل سال است در حال نهادینه کردن این فرهنگ اصیل ایرانی‌ست و به قدری سفت گرفته که امروز گردشگران خارجی و غیرمسلمان هم باید به احترام این فرهنگ کهن، وقتی به ایران تشریف می‌آورند از ما رو بگیرند تا مردم سرافراز و اصیل ایرانی تحریک نشوند.

سوای بحث فرهنگی بحث قانون هم هست. آقای ظریف بارها فرموده‌اند که حجاب قانون کشور ماست و احترام به قانون لازم و نشانه یک جامعه رشد یافته و متمدن است. یک مثال زیبایی هم ایشان زدند که واقعا با این مثال حجت بر همه تمام شد. ایشان فرمودند که در همین غرب داخل مک دونالد نمی‌شود کشید پائین یا یک همچین چیزی…  با این مثال زیبا مشت محکمی بر دهان آنهایی زدند که قصد داشتند تحت پوشش اعتراض به حجاب اجباری همه چیز را – از شلوار تا حکومت – بکشند پائین!

آقای ظریف در انتها ضمن پافشاری بر قانونگرایی و اینکه هیچ چیزی بالاتر از قانون نیست از امثال مارتین لوتر کینگ و رزا پارکس که با زیر پا گذاشتن قانون در زمان خود، شعور اندک و بی‌فرهنگی خودشان را نشان دادند اعلام برائت نمودند.

در آخر این نوشته ما ضمن تقدیر و تشکراز زحمات جناب ظریف، پیشنهاد می‌کنیم دو وزارتخانه دیگر نیز به فهرست وزارتخانه‌های کشور اضافه شود تا بتوان از پتانسیل‌های آقای ظریف به طور کامل استفاده کرد. یعنی ایشان در کنار اینکه «وزیر امور خارجه» هستند، «وزیر حجاب» و «وزیر زندانی سیاسی و عقیدتی نداریم» هم باشند و در این دو عرصه هم با کشتی نظام در بین امواج تبلیغاتی دشمن لایی کشیده و این کشتی را به امید خدا به سلامت به مقصد برسانند.