آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۳۱ فروردین ۱۳۹۷

حمید شریف

طنز روز


بقایای بقایی، مکان‌یابی مرتضوی و پروستات تک نرخی


 

بدون شک در سال حمایت از کالای داخلی به جای پرت کردن حواسمان به مسائل خارجی، نخسوزن خاورمیانه، بهتر است به مسائل داخلی مشغول شویم. در همین راستا امروز سه مسئله اصلی نظام در برهه حساس کنونی را مطرح و از شما درخواست می‌کنیم به خودتان پاسخ دندان شکنی بدهید.

 

 

بقایی (نفر وسط از هر دو طرف) در حال ۹۰ کیلو بودن

 

 

مسئله اول: بقایی دقیقا چند گرم است؟

بقایی شخصی است که به دلیل جابجا کردن مقدار زیادی پول و اثاث بدون رعایت توصیه‌های داهیانه مقام معظم رهبری، دچار پارگی صلیبی و به زندان محکوم شد. وی سه دقیقه بعد از ورود به کلانتری اعتصاب غذای خود را شروع کرده است. کانال دولت بهار در آخرین خبر وزن او را ۴۴ کیلو و۷۵۰ گرم اعلام کرده است. این کانال چند روز پیش از قول وکیل حمید بقایی، اعلام کرده بود موکلم ۴۵ کیلو از وزن خود را از دست داده است. پس بقایی قبل از دستگیری حدود ۹۰ کیلوگرم وزن داشته است.

صورت مسئله: بقایی دقیقا چند گرم است؟ آیا وزن واقعی بقایی چس مثقال و ۹۰ کیلوگرم بوده که به دلیل روحیه انقلابی و ساده‌زیستی ۹۰ کیلوگرم آن را هیچ وقت عنوان نکرده بوده؟ آیا ما با مردی طرفیم که وزن و قافیه‌اش تمام قواعد فیزیک و ریاضی را به هم ریخته، کما اینکه قبلا هم از موزه‌ای که کلا ۳۰۰ شیء داشت۶۰۰ شیء را خارج کرده بود؟ آیا این عدد مجموع وزن مرحوم مظفر بقایی و حمید بقایی است؟ آیا سنجش وزن سیاستمدارانی از جنس آسمان با g کره زمین نادرست است؟ دولت بهار اعلام کرده مسئول سلامتی بقایی با مقامات غذایی است. مسئولین بعد از اتمام۶۳ سال زندان دقیقا باید چند کیلو بقایی را به مردم شهیدپرور تحویل دهند؟ آیا ما خریم؟

 

مسئله دوم: چرا مرتضوی گیر نمی‌آید؟

نه سال پیش شخصی به نام عیسی سحرخیز که بعد از انتخابات نیمی از کشور را با تبر و ارّه برقی داغان کرده و به کلبه‌ای جنگلی در یکی از روستاهای مازندران فرار کرده بود بعد از سه ساعت و دو ماه سر پا ایستادن، تصمیم گرفت بنشیند. نامبرده که حواسش به موبایل در جیب پشت شلوارش نبود با نشستن بی‌موقع، دکمه موبایل را به طور خودجوش فشار داد. سه ثانیه بعد یک سمپاش جنگلی در زد و وقتی عیسی در را گشود یکی از پرسنل خدوم وزارت اطلاعات با نزول از آسمان متهم را با کتک و احترام به زندان اوین راهنمایی کرد. خدوم مربوطه بعدا به مافوقش نوشت: همان سه ثانیه فشار خودجوش برای ردیابی متهم کافی بود.

شخصی به نام سعید مرتضوی به اتهام معاونت در قتل بازداشت شدگان حوادث سال ۸۸ به ۵ سال و سپس با تخفیف خوش‌صحبتی به ۲ سال زندان محکوم شده است. مرتضوی به گفته وکیلش ۹ محافظ شخصی دارد. اما هیچ کس، نه محافظ‌های شخصی‌، نه رئیس قوه غذاییه، نه قندانعلی اژه‌ای، «نه اسبان، نه انجیربن، نه مورچگان خانه‌اش» از محل وی اطلاعی ندارند.

صورت مسئله: آیا مرتضوی موبایل سحرخیز را در زمان دستگیری وی کش رفته و دیگر پس نداده و الان هرچه رد خط را می‌گیرند باز به همان سحرخیز می‌رسند؟ یا دارای کراماتی است که با نگاه کردن به صفحه خاموش موبایل می‌تواند با آدمها صحبت کند؟ آیا در مسجدی دور افتاده معتکف شده و در درگاه حق‌تعالی به گه‌خوری مشغول است؟ یا از بیخ در جنگ مفقودالاثر شده بوده و فاجعه کهریزک جهت بدنام کردن شهدا توسط بیژن مرتضوی رقم خورده؟ آیا ایشان به دلیل ساده‌زیستی خودش را با اکانت فیک به زندان معرفی نکرده و هم‌اکنون اون تو نیست؟ چرا مرتضوی گیر نمی‌آید؟ چرا ما خریم؟

 

مسئله سوم: چرا پروستات تک نرخی نیست؟

طبق یک آمار محرمانه که در مراحل آخر تولید است، ۸۴ درصد از مسئولان ارشد نظام به بیماری‌هایی از جمله پروستات، تکلم ادرار، همه‌چی فوبیا، توهم و شب بیداری مفرط دچارند. شخصی به نام محمدعلی نجفی بعد از افشای یک پرونده فساد، بدجوری دردش گرفت که متاسفانه با مراجعه به دکتر متوجه پروستات بدخیم خود می‌گردد. دادستان کل کشور به عنوان مدعی الپروستات، از ایشان درخواست می‌کند فورا به منزل مراجعت کرده و تا آخر نظام، نه حرف بزند، نه عملی مرتکب شود، نه فکری به مخش برسد. روزی یک کف دست جوشانده شاتره و مخلوط زنجبیل و گون کوهی را در نیم‌فنجان آب تربت حل کند و بعد از سه ماه مالیدن به موضع حساس نظام، دوباره به مطب ایشان مراجعه کند. به همین دلیل نجفی مربوطه فورا استعفای خود را تقدیم می‌کند که چون قبل از سوت داور بوده دستور تکرار آن صادر و دفعه دوم در چارچوب دروازه‌های نظام قرار می‌گیرد.

صورت مسئله: آیا بقیه مسئولین نظام توله سگند و پروستات نمی‌گیرند؟ آیا نرخ آسیب زدن پروستات به دستاوردهای نظام در مسئولین غیر یکسان است؟ چرا بانک مرکزی اقدام به یکسان‌سازی نرخ پروستات نمی‌کند؟ آیا خواندن سوره عنکبوت به سیب سرخ و قورت دادن آن در صبح ناشتا که از طرف آقای احمد خاتمی کشف شده، درمان موثری برای پروستات مسئولین نیست؟ بزرگی به عقل است یا به پروستات؟ چرا ما به حرف بزرگترها گوش نمی‌کنیم؟ چرا ما خریم؟