آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

علیرضا رضائی

طنز روز


دو کره در یک کره با هم دیدار کردند!


 

کیم جونگ اون و مون جا این به‌عنوان رهبر فرزانه کره شمالی و رئیس جمهور ریغوی کره جنوبی درحالیکه تلاش می‌کردند از لای پلک‌های خود چیزی ببینند در مرز دو کره با هم دیدار کردند و به این ترتیب این اولین دیدار جدی اون و این در جهان شکل گرفت. پیش از آن روزی ده‌ها هزار بار اون و این در ایران با همدیگر دیدار و پس از جدا شدن از یکدیگر، پشت سر هم بد می‌گفتند.

 

در این دیدار ابتدا این به اون گفت تو بیا اینور مرز که در پاسخ به او گفته شد اگه اونشو داری اول تو بیا اینور مرز. سپس معاون رئیس جمهور کره جنوبی برای اثبات حسن نیت خود گفت بیا اینو بگیر که معاون کره شمالی پاسخ داد تو برو اونو بگیر. آنها سپس تا کار بیخ پیدا نکرده این و اون همدیگر را گرفتند و از مرز یکدیگر رد شدند.

 

بلافاصله انوشه انصاری در بیانیه‌ای اعتراض شدید الحمل خود به این موضوع را اعلام کرد. وی با بیان اینکه از فضا هیچ خری جز دیوار چین معلوم نیست افزود من چون یک‌بار پول دادم رفتم فضا و به همین جت افتخار ایرانیان هستم لذا هرجا مرز بازی باشد من هم باید باشم. وی سپس طی تماسی با دکتر فیروز نادری از او پرسید تو هم موافقی؟ گفت نه. انصاری سپس گوشی را جوری کوبید که تلگرام فیلتر شد.

 

رسانه‌های کره شمالی این دیدار را بزرگترین پیروزی رهبر خود پس از بزرگترین پیروزی نیم ساعت قبلش توصیف کردند. این پیروزی بزرگ پس از آن حاصل شد که کیم جونگ اون در دیدار با فرستاده امریکا پیام ترامپ را دریافت و آن‌را سه دفعه خوانده بود. وی سپس پیام را به معاونت تائید حرف‌های خود نشان داد و گفت اینائی که این مرتیکه گفته راسته؟ معاونت مورد اشاره سه بار تائید حرف‌های کیم جونگ اون را تائید کرد که چون یک بار کمتر از معمول این کار را کرد توسط سگ خورده شد.

 

متن پیام ترامپ به رهبر کره شمالی به این شرح بود: ببین بچه (این قسمت از ادبیات فارسی حذف شده)ی! میدم از (قسمت حذف شده) دارت بزنن ها!

 

در حال حاضر و با توجه به تحولات رخ داده در سطح بین الملل، جمهوری اسلامی تنها خری است که همچنان با بستن دو موتور به قایق‌های فایبرگلاس خود امریکا و اسرائیل و عربستان و انگلیس و بقیه‌ی جاها را تهدید می‌کند که آنهم طبق تجربه اگر دوباره یک پیام مشابه پیام کره شمالی دریافت بکند فوراً ظریف را جهت این پرسش مهم به دیدار مقامات اروپائی و امریکا خواهد فرستاد: آقا اینائی که گفتیم گه خوردمش کجاست؟