آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

علیرضا رضائی

طنز روز


سفیر مراکش در تهران: مرانکش!


 

متأسفانه درست در زمانی که برای گرفتن انتقام سختی از اسرائیل کشور در برهه حساس کنونی به‌سر می‌برد و دولت یک دستش به متعلقات باقر، یک دستش به تلگرام و نیروی انتظامی مشغول تجلیل از همکاران خدومی که در راه کتک زدن دختر مردم از جان، مال، ناموس و سه انگشت دست‌شان فرو نگذاشتند یا هر سه انگشت را فرو گذاشتند یا هرچی و قیمت دلار بعد از حذف سه صفر از ریال به همان هفت تومن زمان شاه رسید، ناگهان مراکش با ما قطع رابطه کرد.

این قطع رابطه که موفقیت بزرگ دیگری بر برگ زرین بود بلافاصله باعث مسدود شدن سفارت جمهوری اسلامی در مراکش شد و سفیر مراکش نیز با تخ کردن استوارنامه خود به وزارت خارجه گفت لطفاً دیگر مرا نکش. سخنگوی دولت مراکش دلیل این قطع رابطه موفقیت آمیز برای ایران را که پیروزی بزرگی بود، حمایت ایران از جبهه پولیساریو اعلام کرد که همین بر بی‌اعتبار بودن تمام ادعاها افزود.

در مقابل وزارت خارجه ایران هرچی تلاش کرد توضیح بدهد که به جان مادرمان ما اصلاً ست خودمان نیست، هرجا اسم “جبهه” می‌شنویم فوری قبل از اینکه بدانیم اصلاً چی به چی هست ازش حمایت می‌کنیم فایده نداشت. این درحالیست که همین پریروز بنیامین احمدی نژاد در اسرائیل از اسنادی رونمائی کرد که ایران کلاً از تمام جبهه‌های نور علیه تاریکی حمایت می‌کند و محمود ترامپ نیز در این رابطه اشعاری سرود که باز خود نشان از بی‌پایه بودن مدعاست.

در این رابطه و از آنجا که ما در جام جهانی روسیه با مراکش هم‌گروه هستیم و از دو سال قبل هم روی هر سه امتیاز بازی حساب کرده‌ایم، ارزش هر بشکه ماهی کفال روسیه در برابر ماهی کولی مراکش سه دلار کاهش یافت. وزیر ورزش و جوانانی که هنوز دستگیر نشده‌اند با اعلام این خبر افزود: ما تا آخرین قطره جان‌مان از هر سه امتیاز این بازی دفاع می‌کنیم. وی پس از اینکه فهمید “آخرین قطره” مربوط به خون است نه جان گفت حالا هرچی.

توضیحاً اینکه در حال حاضر جبهه پولیساریو پس از علامه زکزاکی مهمترین چیزی است که جمهوری اسلامی از آن حمایت می‌کند. علامه زکزاکی که پس از پائین آمدن از درخت صاحب یک خانواده ۱۲۸ نفره شد، ابتدا به شیعه و سپس به اسلام گروید و چون در فک و فامیلش کس دیگری نبود همه فوراً به او گفتند “علامه” که فوراً به تائید جمهوری اسلامی رسید. وی پس از اینکه توسط ساکنین ده بالا یک فص کتک خورد بیشتر مورد تائید قرار گرفت که هنوز ادامه دارد.