آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

علیرضا رضائی

طنز روز


مردم ایران نگران وضعیت مردم امریکا نباشند!


 

 

 

با خروج امریکا از برجام، حسن روحانی بلافاصله بر پرده سینما (تلویزیون سابق) ظاهر شد و به تلاوت آیاتی چند پرداخت. وی پس از تمام شدن تلاوت آیاتی چند که به اندازه کل زمان سخنرانی ترامپ و نتانیاهو و موگرینی طول کشید، به تشریح سوابق امریکا از دوره “دکتر محمد مصدق” که در صد سال گذشته همچنان کسی موفق نشده یک چهارراه به اسمش بکند پرداخت و سپس به ذکر نکاتی در مورد خیانت امریکا به شاه خائن پرداخت.

وی که از روی کاغذ به تمام اینها می‌پرداخت و قشنگ معلوم بود که از قبل خبر ندارد امریکا از برجام خارج می‌شود و جمهوری اسلامی هم هیچوقت تمام تلاشش را نکرده که این اتفاق بیفتد ناگهان به خروج امریکا از توافق پاریس اندیشید و درحالیکه به‌شدت نگران تغییرات اقلیمی و محیط زیست کشورهای دنیا بود، خروج امریکا را دلیل قانع کننده‌ای برای دخول ترامپ در توافق هسته‌ای برشمرد.

روحانی در ادامه به مردم فعلاً غیور ایران مژده داد همان‌طور که تا الآن تمام کارگران تمام حقوق‌شان را تا قرون آخر گرفته‌اند و نرخ تورم به هشت درجه زیر صفر رسیده و تعداد قلیلی از مردم در تظاهرات نه دی و چند روز بعد رضایت کامل خود از وضعیت جاری کشور را اعلام کرده‌اند، از این به بعد نیز رضایت مردم از وضعیت جاری کشور به بیشترین حد خود در مقایسه با اروپا خواهد رسید.

وی در قسمت مهمی از صحبت‌هایش پنج بعلاوه یک را منهای یک کرد و به عدد پنج رسید و سپس آن‌را اعلام کرد. حسن همچنین با اشاره به پایبندی شرکا و متحدان اروپائی ایران مانند چین افزود: آماده‌ام طی چند هفته آینده غنی‌سازی صنعتی را از سر بگیریم. این درحالی بود که چون هیچکس آنجا حاضر نبود کسی نپرسید که آخه کره خر! همین شرکا که میگی تا همین الآنش سر غنی نکردن باهات شریک موندن.

حسن در پایان یک‌جوری برای ملت مظلوم امریکا که “زیر سلطه” یک قدرت بیگانه قرار گرفته‌اند ابراز نگرانی کرد که همه خیال کردند ترامپ از طریق کودتای نظامی به ریاست جمهوری امریکا رسیده. وی در پایان از مردم ایران درخواست کرد بعد از اینکه نگران وضعیت زندگی خود نبودند، نگران وضعیت مردم امریکا هم نباشند و کلاً گور پدر والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته هم کرده.