آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۳ خرداد ۱۳۹۷

شراگیم زند

طنز روز


حکایت زن بدبخت و تاجر هَوَل!


 

مرد خسیسی را تجسم کنید که از دار و ندار دنیا یک پراید قزمیت دارد و این آدم سالها پیش با زبان بازی و دوز و کلک توانسته یک زنی هم بدون مهریه برای خودش بگیرد و چهل سال است که با این زن زیر یک سقف دارد زندگی می‌کند. فرض کنید این آدم بد دهن و معتاد هم هست و دست بزن هم دارد. زنک بنده خدا هم که در سن کم به خانه این شوهر رفته، فکر می‌کند زندگی همین است و دارد می‌سوزد و می‌سازد و صدایش هم در نمی آید. یعنی صدایش هم در بیاید خب به جایی نمی‌رسد و فوقش چند تا توسری و فحش نصیبش می‌شود. این زندگی را توی ذهن داشته باشید.
حالا فرض کنید یک مرد زن دار دیگری که اتفاقا خودش هم دست بزن دارد و فقط سر و وضعش تمیز تر از این اولی‌ست و تاجر و مرفه است، هر روز با بنز کلاس S خود بیاید جلوی خانه محقر این زن و شوهر و شروع کند از این زن بی‌نوا دلبری کردن و وعده‌های قشنگ دادن به او. که مثلا لیاقت شما این شوهر چلغوز و این زندگی نیست و شما الان باید روی فرش قرمز هالیوود باشید و اصلا کیم کارداشیان از غیبت شما سوء استفاده کرده که اسم در کرده و بلاه بلاه بلاه… فرض کنید این تاجر زبان باز، نقطه ضعف‌ها و کمبودهای این زن بدبخت را هم می‌داند و برای تحت تاثیر قرار دادنش فوکوس می‌کند روی همانها… شما به عنوان کسی که از بیرون شاهد چنین چیزهایی هستید پیش خودتان نمی‌گوئید طرف عجب هَوَل است و چقدر کارش زشت است؟

این همان کاری‌ست که بنیامین نتانیاهو دارد با مردم ایران می‌کند و روی اعصاب معظم‌له رژه می‌رود. ایشان با علم به اینکه ما مردم ایران چقدر آب ندیده و بیچاره‌ایم می‌آید در توییتر فیلمی منتشر می‌کند و اول شروع می‌کند به زدن مخ ما که بله شما خوبید و جواهرید و اصلا سیب سرخی هستید که نصیب دست چلاق شده‌اید و این مرتیکه (اشاره به معظم له) بیچاره‌تان کرده و غارتتان کرده و حتی دیگر آب هم ندارید برای خوردن.

قبل از این صحبتها هم البته یک لیوان آب یخ که روی میزش است را جلوی ما هورت می‌کشد و شوآف می‌کند و فکر می‌کند صحنه آب خوردنش برای ما ایرانی های آب ندیده خیلی جذاب است و الان همه مفتون آب خوردن ایشان شده‌ایم. بعد که خوب ما را با بدبختی‌هایمان آشنا کرد امکانات و توانمندی‌های خودش را در زمینه تامین آب شرب و آب کشاورزی لیست می‌کند و در آخر خیلی بی‌شرمانه  کادویی هم برای ما می‌گذارد روی میز…کادویش چیست؟ آدرس یک سایت و کانال تلگرام که مدعی‌ست در داخل آن که برویم از سیر تا پیاز راههای مقابله با بی آبی و کم آبی وجود دارد. احتمالا انتظار هم دارد مردم ایران مایوهایشان را بپوشند و شیرجه بزنند توی این کانال و او بعد بیاید و هر بلایی خواست سرمان در بیاورد.

غافل از اینکه ما خودمان گرگ بالان دیده‌ایم و با وعده «راهکارهای مقابله با کم آبی» که سهل است اگر وعده تماشای «تصاویر لو رفته از مهمانی خصوصی هنرپیشه‌های جنجالی سینما در استخر» هم داده بود ما عمرا روی لینک مینک کلیک می‌کردیم. سوای بحث امنیت و اینکه این لینک‌ها همه سرکاری‌ست، اصلا نفس کار زشت است. به خدا خود ما هم در عنفوان جوانی مخ کسی را – آن هم شوهردار – می‌خواستیم بزنیم یک اصولی را رعایت می‌کردیم. بنده خدا معظم له حق دارد که هر بار اسم نتانیاهو را می‌خواهد بیآورد قبلش کلی رنگ به رنگ می‌شود و بعد از اسمش هم هزار تا لقب با خشم و نفرت برایش ردیف می‌کند. آخر آدم هم انقدر هَوَل؟
با وجود کمبود آب اما برای اینکه آب پاکی را روی دست این  بزرگوار بریزم، خدمتشان می‌گویم که ما سر شوهر خودمان را زیر آب هم بکنیم و بی شوهر و بی سرخر شویم، شاید یک شب ترامپ را دعوت کنیم بیاید دور هم بنشینیم و حرف بزنیم و گلویی تر کنیم، اما کسی را که بخواهد با یک لیوان آب مخ بزند را بعید می‌دانم!