آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۵ خرداد ۱۳۹۷

شراگیم زند

طنز روز


مشت محکم بر دهان نایکی!


 

والا اگر ما می‌دانستیم یک روز می‌رسد که کمپانی نایکی هم برای ما می‌خواهد پشت چشم نازک کند، اصلا از اول انقدر بهشان رو نمی‌دادیم که حالا بخواهند شاخ شوند و اعلام کنند که اعضای تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی اجازه استفاده از محصولات این کمپانی را نخواهند داشت. حالا انگار کفش و لباس قحطی‌ست که اعضای تیم ملی فوتبال بخواهند از محصولات این شرکت استفاده کنند.

احتمالا این روزها کمپانی نایکی فروشش کاهش داشته و با این حرف خواسته برای خودش تبلیغات کند که یعنی بله علی آباد هم شهراست، در حالی که در حالت عادی ما برای اعضای ذخیره تیم ملی پیشکسوتان روی ویلچر خود نیز به سراغ محصولات نایکی نمی‌رویم. اینها دور از جان شما انقدر عقده‌ای و بدبختند که هرچیزی تولید می‌کنند یک علامت نایکی به اندازه کف دست رویش می‌چسبانند و وسط تی شرت‌های تولیدی‌شان با فونت “امام آمد” اسم کمپانی خود را چاپ می‌کنند. در روانشناسی اینها همه ناشی از «عقده کمبود توجه» است که بسیاری از مدیران رده بالای این کمپانی به نوع حادی از آن دچار هستند.

 

جالب است بدانید که با این همه ادعا هرکس نداند فکر می‌کند کارخانه‌هایشان همه در سانفرانسیسکوست در حالی که محصولات نایکی همه در دورقوزآبادهای کشورهای آسیای جنوب شرقی تولید می‌شود. البته کارخانه که چه عرض کنم بیشتر شبیه کارگاه‌های سری دوزی پائین سه راه جمهوری خودمان است. به کارگران بنگلادشی و چینی و ویتنامی روزی دو سه دلار می‌دهند تا همین‌جوری فله‌ای و کیلویی کفش و لباس درجه سه تولید کنند و تپ تپ رویش آرم نایکی بچسبانند. خب معلوم است کارگری که چندرغاز حقوق می‌گیرد دل به کار نمی‌دهد. ما اطلاعات موثقی داریم که در پروسه تولید این کمپانی خیلی از این کارگرها از لجشان به جای چسب، آب دماغ به زیره کفشها می‌مالند.

 

البته متاسفانه بعضی‌ها گول تبلیغات این شرکت را می‌خورند و می‌گویند جنسی را که فلان بازیکن معروف و محبوب تبلیغ می‌کند بد نمی‌تواند باشد. والا به همین رونالدو همین الان ده میلیون دلار بدهی برای همین شورت ماماندوزی که پای بنده هست هم تبلیغ می‌کند. اینها وقتی پای پول وسط باشد اصلا پرنسیب ندارند و همین جناب رونالدو از تبلیغ روغن موتور و خمیردندان دارد تا گوش پاک کن و دستمال توالت.

 

به هر حال هرچه که باشد در حالت عادی ما اصلا طرف محصولات این کمپانی هم نمی‌رفتیم اما برای اینکه دنیا بداند ما با کمترین امکانات هم قادریم همه‌شان را به زانو دربیاوریم پیشنهاد می‌کنیم سعید جلیلی مدیر تیم‌های ملی شود و با دکترین «جام جهانی مقاومتی» بازیکنان تیم ملی را با پای برهنه به مصاف حریفان بفرستد تا حریفان ایران بفهمند همانطور که عینک سواد نمی‌آورد کفش و لباس هم توی زمین حماسه خلق نمی‌کند و ما با همین پای برهنه هم توی دهانشان خواهیم زد.

 

اصلا بازیکنان تیم ملی می‌توانند همگی با لباسهای نایکی وارد زمین شده و بعد در اقدامی نمادین لباسهای نایکی را از تن به در آورده و آنها را مثل پرچم آمریکا و اسرائیل لگدکوب کرده و یا آتش بزنند و به این شکل مشت محکمی بر دهان این کمپانی بنجل پر ادعای آمریکایی بزنند و با آرمانهای انقلاب نیز به این شکل تجدید بیعت نمایند.