آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۹ خرداد ۱۳۹۷

شراگیم زند

طنز روز


چرخش کودکانه!  


 

 

با شعار «جینگیلی آمریکا، فینگیلی اسرائیل، درد بگیری، کوفت بگیری، ایشالا بمیری» که در راهپیمایی روز قدس امسال به ثبت رسید، نظام با موفقیت از مرحله «دیوید دیوید او اس آ» گذر کرده و عملا وارد دور جدیدی از مبارزه با آمریکا و اسرائیل شد. این دور جدید را رهبر معظم انقلاب چندی پیش با اسم رمز “جِری” کلید زده بود و طی سخنانی نظام مقدس جمهوری اسلامی که ثمره خون هزاران شهید است را به جری موشه در کارتون “تام و جری” تشبیه کرده بود که همیشه می‌تواند از دست “تام”  بگریزد و این گربه شرور را در اجرای نقشه های شوم خود ناکام بگذارد.

این تغییر تاکتیک که به «چرخش کودکانه» نیز شهرت دارد درست مانند «نرمش قهرمانانه» دارای خواص و ویژگیهایی ست که در نگاه اول ممکن است به چشم نیاید و دستاویزی برای لودگی و تمسخر دشمنان نظام شود. ما برای بستن دهان معاندین در اینجا فلسفه و فواید این تغییر فاز را بررسی میکنیم.

 

از آنجا که شعارهایی مانند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل با وجود دشمن شکن بودن اما خیلی خشک بوده و در این چهل سال هم کم کم خاصیت خود را از دست داده بود، لازم بود که روح تازه ای بر پیکر مبارزه دمیده شود و این تغییر فاز در چنین شرایطی لازم به نظر می‌رسید. اگر بخواهم مهمترین فایده آن را خیلی خلاصه توضیح بدهم این است که الان گارد دشمن بسیار بسته شده و عملا ضربه زدن به دشمن ممکن نیست. یعنی دشمن می‌داند که ما قصد نابودی اش را داریم و شب و روز مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل می‌گوئیم و شش دنگ حواسش به ماست که غافلگیر نشود و ضربه ای نخورد. خب در این شرایط باید چه کار کرد؟ باید گارد دشمن را باز کرد. این شعارها دقیقا چنین کارکردی دارد. یعنی دشمن وقتی شعار «جینگیلی آمریکا، فینگیلی اسرائیل» را در بزرگترین تظاهرات رسمی حکومتی ایران می‌شنود و یا مثلا می‌بیند که رهبر جمهوری اسلامی خود را با جری موشه در کارتون تام و جری مقایسه کرده است، به هر حال از جدیتش کاسته شده و پیش خود فکر میکند ما دور از جان اوسکولی چیزی هستیم و به مرور گاردش باز و بازتر می‌شود.

 

اینجاست که همین جری موشه با شعار الله و اکبر می‌تواند از فرصت استفاده کرده و آن مشت محکمی را که از اوایل انقلاب وعده زدنش را داده بود به شکل آپرکات روانه چانه حریف نماید و دشمن را یک بار برای همیشه ناک اوت نماید.

پس به امید رسیدن به چنین روزی ما هم در روز قدس همه یکصدا و متحد فریاد می‌زنیم:
“جینگیلی آمریکا، فینگیلی اسرائیل، درد بگیری، کوفت بگیری، ایشالا بمیری.”