آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۸ خرداد ۱۳۹۷

سروش پاکزاد

طنز روز


کفرگویی


 

دوزخرفات حد فاصلی است بین مزخرفات و دوزخ، در واقع چیزی است شبیه حقیقت که در حد فاصل دوزخ و مزخرف گیر کرده. سروش پاکزاد سالها قبل این کتاب را نوشته و مورد توجه بسیاری از مخاطبان طنز قرار گرفته و ما از او اجازه گرفتیم که مطالبی از کتابش را در حلزون نقل کنیم. کتاب را با همین عنوان « دوزخرفات» و نام « سروش پاکزاد» در لینک زیر می‌توانید از آمازون خریداری کنید.
https://www.amazon.com/Craposyncrasies-Doozakhrafat-Persian-Sorush-Pakzad/dp/1780831218/ref=sr_1_2?s=books&ie=UTF8&qid=1528314041&sr=1-2&keywords=pakzad

خدایا، چایی نیمی‌خواین؟
نمی‌خواهم. ممنون.
اتفاقی افتادس؟
نه. یک خرده توی فکرم. همین.
می‌خواین به اسرافیل بگم یُخده ساکسیفون بزنِد برادون، از این حال در بیاین؟
نه خوبم.
آخه این طوری که نیمی‌شِد که. الان هزار و چهارصد سال‌س اینجا کز کردیند و نه با کسی حرف می‌زنیند و نه به دعاها گوش می‌دین؛ مدیریت کاینات هم که ول کردین به حالی خودش. اگر چیزی شدس به من بیگید خب. من که بد تون را نیمی‌خوام.
ببین میکاییل! یک چیزی می‌خواهم ازت می‌پرسم، بین خودمان بمونه‌ها.
معلوم‌س خره. حرفدا که بزنی ا، از این حالتی دلمالش هم در میای.
ببینم، شده هیچ‌وقت فکر کنی ما اینجا چه کار می‌کنیم؟
یعنی سیطور مثلا؟
مثلا این که از کجا آمدیم؟ کجا می‌ریم؟ این که وجود داریم یعنی چه؟
ماها را که دست و پنجه‌دون درد نکونِد، خود دون خلق کردین.
باریکلا. ببین، به نظر من هر چیزی که وجود دارد، یک علتی دارد، خب؟ یک خالقی. مثلا این کاینات و مردم و آن بازی زندگی را من درست کردم. ولی خودم چه؟ بالاخره من هم وجود دارم دیگه. همین که فکر می‌کنم یعنی وجود دارم. خب پس من از کجا آمدم؟
والله من نیمی‌فهمم سی‌سی می‌گوین.
من فکر می‌کنم، باید یک دنیای دیگری بالاتر از این باشد. این همه بازیِ، چه می‌دانم، آفرینش و بهشت و جهنم و این‌ها، الکی نبوده که؛ یک دلیل باید داشته باشه بالاخره. نمی‌تواند زندگی من بی‌معنا باشد. من فکر می کنم این‌ها همه‌اش یک جورهایی برای امتحان من بوده. که سربلند از این بازی در می‌آیم یا نه. به عدالت با آفریده‌های خودم رفتار می‌کنم یا نه. می‌فهمی؟
دِنه دِ. این چیزهای چیه‌س می‌گوین شوما؟ ناشکری می‌شِد این طوری غمباد گرفتیند و حالا هم که این حرف‌های.. استغفرالله. به جونی شوما اینقدر آدِما هستند که آرزوشون‌س جای شوما باشند. بعد اونوقت شوما میاین می‌گوین.. استغفرالله. این‌ها وا حرف‌های خود تون نیست. نکوند چیزخور دون کردن؟ به این شیطونی خِیر ندیده لعنت بفرستید. سر ظهری یخده اسفند اِسدم برم جل بیارم برادون دود کنم. شوما هم دیگه از این حرف‌های… استغفرالله.